Saltic Resort & Spa Łeba - Hotel 4****

Ilość pokoi: 126

Opis: Hotel położony w przepięknej nadmorskiej lokalizacji, otulony lasem w sąsiedztwie wydmy, morza i jeziora Sarbsko. Kontekst miejsca oraz wyjątkowa architektura, był bardzo ważny przy tworzeniu wnętrz dla tego obiektu. Mając takie sąsiedztwo postanowiliśmy z niego czerpać, aby stworzyć projekt, który będzie hołdem dla niesamowitego otoczenia. Paleta kolorystyczna czerpiąca z beży, brązów, przełamanych szarości jest wpisana w ten krajobraz i była punktem wokół, którego budowaliśmy wnętrze. Dla uwypuklenia tego subtelnego zestawienia zdecydowaliśmy się wprowadzić kolory przełamujące jak czerń i antracyt, które nie przytłaczają, a uszlachetniają podstawową paletę. Znajdziecie tutaj dużo elementów drewnianych i plecionych, które budzą skojarzenia z niezobowiązującą lekką wakacyjna atmosferą.

hotel - części wspólne - lobby

Opis: Lobby wraz z recepcją, dzięki wielkim przeszkleniom za dnia wypełnia się przepięknym światłem, które podkreśla materiały zastosowane we wnętrzu, jak drewno, beton, ratan i tekstylia. Tutaj rozpoczynamy swoją podróż, gdzie od progu wchodzimy w przestrzeń wakacyjnego odpoczynku. To hotel resortowy, w których chcemy na chwilę zwolnić, skupić się na swoich potrzebach i odpocząć. Kolorystyka wnętrza jest delikatna, jasna, uspokajająca, która współgra z roślinnością użytą w tej przestrzeni. Projekt zakłada zabawę strukturami, znajdziemy tu grube sploty materiałów, różnego rodzaju plecionki, na dywanach, lampach czy nawet półkach. Drewno którym wykończona jest recepcja jest półokrągłe w przekroju, ostrych narożników nie ma również regał na którym eksponowane są dekoracje. To zmiękczenie form oraz zabawa fakturami materiałów, daje wrażenie przytulności. Dzięki odpowiednio dobranym rodzajom drewna i roślin mamy wrażenie doświadczania egzotycznego klimatu, na czym nam zależało.

hotel - pokoje

Opis: 

Aby dotrzeć do pokoi hotelowych na początku pokonujemy, długi hotelowy korytarz, który jest trudnym elementem projektowym ze względu na swoją wąską, ale długą formę. Często jest to przestrzeń zaniedbywana pod kątem odpowiedniej aranżacji, ale bardzo ważna ponieważ drogę do pokoju goście pokonują wielokrotnie podczas swojego pobytu. Dlatego zależało nam na wytworzeniu intymnej atmosfery, sprzyjającej relaksowi odpowiedniemu dla obiektu resortowego. Udało się to osiągnąć spójna nastrojową, przydymioną kolorystyką, operując delikatnym światłem i podkreślając drzwi wejściowe do pokoi oraz numeracje, aby gościom łatwiej było się odnaleźć w nowym dla nich miejscu. A przecież Hotel to dom, w którym nieustanie zmieniają się domownicy, którzy chcą się tu dobrze czuć i szybko odnaleźć się w nowym otoczeniu, aby móc w pełnią cieszyć się wypoczynkiem.

Po przekroczeniu progu pokoju hotelowego przechodzimy przed przedsionek utrzymany w tej samej kolorystyce co główny korytarz, aby po chwili zostać zalanym światłem potęgującym wrażenie przestrzenności. Wnętrza zapraszają, nie dominują, nie krzyczą, dają wytchnienie i pozwalają złapać oddech, od zgiełku miasta. Naszą uwagę przykuwają wiszące lampy przy wezgłowiu łóżka, są plecione, ale ich zakończenie wymyka się typowym ramą przez co mają niepowtarzalny, zabawny kształt. Plecionych elementów jest tu więcej, znajdziemy je na wygodnych fotelach, ale również w materiałach obiciowych jak, tych użytych na wezgłowiu łóżka, zasłonach czy na posadzce, gdzie wykładzina ma wzór zaprojektowany specjalnie z myślą o tym obiekcie. Zestawienie tych równych tekstur, ale oscylujących wokół jednego tematu jakim są plecionki przemyca charakter stylu boho, który idealnie wpisuje się na nadmorską stylistykę. Kolorystyka odwołuje się do piękna krajobrazu jednocześnie będąc ramą dla leśnej panoramy widocznej za oknem. To miejsce zaprojektowane z myślą o przyszłych użytkownikach, gościach, którzy będą się tu dobrze czuć i w pełni korzystać z urlopu.